Jdi na obsah Jdi na menu

Belgie vs. Česko

8. 3. 2007

Česko vs. Belgie, zasloužená výhra

7. února 2007 se uskutečnil první fotbalový zápas české Reprezentace ve fotbale v tomto roce. Ale podmínky moc fotbalu nepřáli. Zapas se konal v Bruselu v Belgii. Česká reprezentace hrála přátelský zápas proti silnému reprezentačnímu týmu Belgie.Reprezentace hrála na posledy s Belgií v roce 2001. A Češi odešli v barážovích utkání s porážkou a nedostali se na Mistrovství Světa v Japonsku, ale nato snad už Češi zapomněli. Po vážném zranění hlavy se do Reprezentačního dresu se vrátil nejlepší brankář planety Petr Čech. A tak ve dvacet hodin a čtyřicet pět minut vyběhlo všech dvacet dva hráčů na trávník. A po hymnách obou států přišlo rozlosování, kdo bude rozehrávat jako první a kdo jako druhý. A je tady.  Belgičtí hráči rozehráli a začíná na první poločas který má čtyřicet pět minut. A hned v šesté minutě po rohovém kopu dal Jan Koller první gól pro českou reprezentaci. Když byl doslova škrcen. Pak přišla chyba ve středu obrany České Reprezentace a Belgický hráč běžel sám na branku proti Petru Čechovi, ten dokázal, že je nejlepší brankář planety a míč zlikvidoval. A pak se nic podstatného nedělo. Stav po prvním poločase byl 0: 1. Oba národní týmy domluvili taktiku pro druhý poločas.Česká reprezentace střídala dva hráče, bylo vidět na první pohled že česká reprezentace vede na Belgický národní tým veliký tlak. Za chvilku byl vystřídán Milan Baroš za nového hráče AC Sparta Praha Marka Kuliče,který dal druhého góla.. A už se nic moc nedělo, ke konci se nehrál moc aktivní fotbal. A tak skončil zápas  Belgie – Česko 0: 2.
Marek Kulič: „jsem rád že góly padají“. A tak česká Reprezentace z Bruselu v Belgii odjížděla s úsměvem na tváři.